Özel Güvenlik

Özel Güvenlik

Temel Eğitim için gerekli evraklarınızla birlikte kursumuza gelerek kayıt yaptırmalısınız.
Hayır. Kanun gereği iş imkanı sağlamak veya bunu iddia etmek suç olup, bu gibi vaatlerde bulunanlar kurs değildir. Çoğunluğu Şirinevler ve Mecidiyeköy 'de bulunan bu gibi merdiven altı yerlere para vermemeye dikkat ediniz. Kaldı ki kartınızı aldıktan sonra iş bulmanız neredeyse kesin!
Doğru değil. Kart almadan Özel Güvenlik olamazsınız. Bunu söyleyen yerlere itibar ederek paranızı kaptırmayınız.
Gireceğiniz sınav tarihinden yaklaşık 3-4 ay önce kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
 • Nakit
 • Elden nakit taksitli ( 2 taksit)
Eğitim ücreti, Kitap, Sertifika ücreti, Mermi, Poligon ve Dosya ücretleri dahildir.
Temel Eğitim yaklaşık 12 ile 15 gün arası sürmektedir. Dersler hafta içi ve Cumartesi günleri yapılır. Pazar günleri tatildir.
Dersler sabah 09.30-14.15 saatleri arasındadır.
Silahsız derslerde 1 gün devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.Silah derslerinde ise devamsızlık hakkınız yoktur.
Evet. Derslerin başka bir yerde olduğunu söyleyen yerlere ücret ödemeden önce Faaliyet İzin Belgelerini isteyip kurs olup olmadığından mutlaka emin olunuz.
Kayıt başvurunuzu yaptığınızda Emniyet Müdürlüğüne bildiriminiz yapılır. Emniyet Müdürlüğünün onayının ardından dersler başlamadan 2 gün önce size SMS ile bilgi verilerek ders programı gönderilir.
 1. Özel Güvenlik Hukuku
 2. Güvenlik Tedbirleri
 3. Genel Kollukla İlişkiler
 4. Kişi Koruma
 5. Kalabalık Yönetimi
 6. Uyuşturucu Madde Bilgisi
 7. Cihaz Bİlgisi
 8. Etkili İletişim
 9. Temel İlkyardım
 10. Yangın Bilgisi
 11. Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi (Sadece Silahlı olacaklar)
Sınavlar iki ayda bir yapılmaktadır. Sınav tarihlerine Sınav İşlemleri sekmesindeki "Sınav Tarihleri" bölümünden bakabilirsiniz.
Sınava gireceğiniz yerler Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Genellikle sınava girecek herkes belirli bazı bölgelere toplanmakta ve ikametine göre sınav yeri belirlenmemektedir.
Sınav ücretleri size sms ile bildireceğimiz tarih aralığında Halk Bankası Polis Akademisi Sınav Ücreti hesabına yatırılacaktır.
 • Silahlı Sınav Ücreti : 100 TL
 • Silahsız Sınav Ücreti : 70 TL
 • Silah Farkı Sınav Ücreti : 90 TL
Sınav Giriş Belgeniz çıktığında size SMS ile bilgi verilmekte ve kursumuzdan teslim almanız gerekmektedir.
Silahsız olacaklar
 • Yazılı Sınav (100 adet silahsız test sorusu)
Silahlı olacaklar
 • Yazılı Sınav (100 adet silahsız test sorusu + 25 adet silah testi sorusu)
 • Atış Sınavı (15 metreden 5 adet mermi atışı)
Atış sınavı yazılı sınavdan sonraki 10 gün içerisinde yapılmaktadır. Yanlışlar doğruyu götürmez.
Sınav başarı notu 60 puandır. Puanınızı Sınav İşlemleri sekmesinde ki "Puan Hesaplama" bölümünden hesaplayabilirsiniz
Sınava girdikten yaklaşık 3 hafta sonra açıklanır. Açıklandığında size SMS ile bilgi verilir.
Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.  Ayrıca sonuçlar açıklandığında size bilgi amaçlı SMS gönderilir.
Sınavı kazandıysanız sertifikanız hazırlandığında size SMS ile bilgi verilecektir. Bizden alacağınız sertifikayı kimlik kartına çevirmek için Kimlik İşlemleri sekmesinde belirtilen adımları takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.
Sınavda başarısız olursanız tekrar sınava girmek için sınav ücretini ödemeniz gerekmektedir.
Peş peşe 4 sınav hakkınız vardır. Bir sınava katılmasanız bile o sınav hakkını kullanmış sayılırsınız.
Sertifikanız sonuçlar açıklandıktan yaklaşık bir hafta sonra Emniyet Müdürlüğü tarafından basılarak kursumuza gönderilmektedir. Sertifika kursumuza geldiğinde size SMS ile bilgi verilir.
Hayır. Kimlik kartınızı almadan çalışamazsınız. Ancak istisna olarak Özel Güvenlik şirketlerinde Yöneticilik yapacak lisans mezunları sertifikaları ile çalışabilirler.
Hayır. Sertifika Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü 'nde bulunan Özel Güvenlik Şubeye teslim edilerek Kimlik kartına çevrilmektedir.
Kimlik İşlemleri sekmesinde bulunan sertifika türüne göre seçim yaparak burada belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.
Özel Güvenlik Şubeye sertifikanızı teslim ederken Vergi Dairesine 985 TL ve Halk Bankasına 45 TL ödendiğini gösteren dekontları teslim etmeniz gerekmektedir.
Kimlik başvurunuzdan sonra yaklaşık 1 hafta ile 1 ay arasında kimliğiniz gelmektedir.

özel güvenlik sertifikası için, güvenlik eğitimlerimize katılabilir, güvenlik sınavından başarılı olarak güvenlik sertifikanızı alabilirsiniz. Özel güvenlik sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız. Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Güvenlik okulumuza gelerek, güvenlik eğitimlerimize katılabilir ve güvenlik sınavından başarılı olarak sertifikanızı alabilirsiniz. Güvenlik sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız.  Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Siz de mesleğe atılırken işin püf noktalarını öğrenmek isterseniz kursumuza mutlaka gelip eğitimlere katılın.

özel güvenlik sertifikası için, güvenlik eğitimlerimize katılabilir, güvenlik sınavından başarılı olarak güvenlik sertifikanızı alabilirsiniz. sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız. Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Güvenlik okulumuza gelerek, güvenlik eğitimlerimize katılabilir, güvenlik sınavından başarılı olarak sertifikanızı alabilirsiniz. Güvenlik sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız.  Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Siz de mesleğe atılırken işin püf noktalarını öğrenmek isterseniz kursumuza mutlaka gelip eğitimlere katılın.

özel güvenlik sertifikası için, güvenlik eğitimlerimize katılabilir, güvenlik sınavından başarılı olarak güvenlik sertifikanızı alabilirsiniz. sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız. Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Güvenlik okulumuza gelerek, güvenlik eğitimlerimize katılabilir, güvenlik sınavından başarılı olarak sertifikanızı alabilirsiniz. Güvenlik sertifikanızı güvenlik kimliğine çevirerek, güvenlik kimlik kartınızı aldığınızda güvenlik olarak çalışabilirsiniz. Üstün güvenlik okulu olarak meslek sahibi olmanızda elimizden geleni yapmaktayız.  Güvenlik eğitimlerimiz konusunda uzman polisler ile yapılmaktadır. Siz de mesleğe atılırken işin püf noktalarını öğrenmek isterseniz kursumuza mutlaka gelin.

ANASAYFAYA DÖN

ÖZEL GÜVENLİK BİLGİ SİSTEMİ